Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Rumi

Mamy Laureata i Finalistkę Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego!

30 majaa 2021 r.

   Dobiegła końca 12. edycja Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas IV-VI odbywająca się pod hasłem przewodnim “Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”.

Uczestnikom maratonu postawiono zadanie przeczytania siedmiu książek, z których znajomości co miesiąc rozwiązywali test. Konkurs zorganizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku odbywał się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Prezydenta Miasta Gdańska. W „Salezjanach”   koordynatorem konkursu była pani Danuta Kruszyńska.

    W naszej szkole w maratonie wzięło udział 9 uczniów.

Pierwsze miejsce zajął  Kordian Nastały z klasy 5a  z ilością 139 punktów (na 147 możliwych), zdobywając jednocześnie tytuł ogólnopolskiego laureata  konkursu. Drugie miejsce zajęła Anna Liszewska  z klasy 5a, której udało się zasiąć w loży finalistów tegoż konkursu (134 punkty). Trzecie miejsce przypadło Filipowi Wojnarowi - również z klasy 5a (118 punktów).

 

Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w maratonie - szczególnie tym, którzy stanęli do walki we wszystkich siedmiu etapach. Mamy nadzieję, że włożony trud przyniósł Wam satysfakcję i zadowolenie, a poznane lektury Was wzbogaciły. Przypominamy, że ogólnopolscy laureaci i finaliści zdobywają cenne punkty rekrutacyjne  do szkoły średniej. Najważniejsze jest jednak samo czytanie.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

A. Gliszczyńska-Żywicka 

Ostatnia modyfikacja: 2021-05-30 08:49:14 (Tomasz Wierzchowski)