Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Rumi

WIELKI SUKCES NASZYCH HISZPAŃSKICH FILMOWCÓW

19 grudnia 2021 r.

Mam wielką przyjemność poinformować, że zespół filmowy z klasy 8b Miguel y sus amigos w składzie:

Zuzanna Bajdas

Judyta Ostrowska

Mikołaj Polejowski

Franciszek Patrzykąt

Tymon Jarkiewicz

zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie filmów krótkometrażowych w języku hiszpańskim

¡ELE EN CORTO! zorganizowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Tym samym młodzi filmowcy zgarnęli główną nagrodę, którą jest tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w Salamance! ¡Olé! Serdecznie gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia!

Bardzo dziękuję Zuzi, Judycie, Mikołajowi, Frankowi i Tymonowi, którzy w ekspresowym tempie się zorganizowali i włożyli dużo wysiłku w realizację projektu. To była wielka przyjemność pracować z Wami i ogromnie się cieszę, że Wasza praca została tak okazale doceniona.

Poniżej link do zwycięskiego filmu. Serdecznie zapraszam do obejrzenia! Wstęp wolny :)

Las Tres Preguntas - YouTube

Oficjalne wyniki konkursu: V Concurso de cortometrajes escolares en español ¡ELE en corto! - Polonia | Ministerio de Educación y Formación Profesional (educacionyfp.gob.es)

W przyszłym roku VI już edycja konkursu ¡ELE EN CORTO!

I kategoria: klasy 7-8 SP

II Kategoria: Liceum

Serdecznie zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły. Mam nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy sukces! 

 

Poniżej zapraszam do przeczytania krótkiej relacji z wycieczki do Warszawy, gdzie odbyła się gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

 

     Dnia 10.12 dotarła do nas fantastyczna wiadomość. Film Las tres preguntas nakręcony przez grupę Miguel y sus amigos został finalistą konkursu ¡ELE EN CORTO!. Cała grupa wraz z nauczycielem została zaproszona na galę ogłoszenia wyników i wręczenia nagród do Warszawy.

     16.12 o godz. 7:30 wyruszyliśmy podekscytowani do Warszawy. Po trzech godzinach podróży dotarliśmy do stolicy, gdzie od razu udaliśmy się do Instytutu Cervantesa, najważniejszej hiszpańskiej instytucji państwowej, która została utworzona w celu upowszechniania i nauczania języka hiszpańskiego oraz propagowania kultury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej za granicą. Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu mogliśmy zobaczyć zamkniętą jeszcze, bardzo interesującą wystawę dotyczącą Panamy, jednego z krajów hiszpańskojęzycznych. Po krótkiej rozmowie z uczniami w języku hiszpańskim udaliśmy się następnie do Kina Elektronik, gdzie odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników.

      Po oficjalnym przywitaniu wszystkich gości przez koordynatorów projektu rozpoczął się pokaz filmowy. Film Las Tres Preguntas zrealizowany przez naszych uczniów rywalizował w I kategorii, tj. klas 7-8 Szkoły Podstawowej. Oprócz naszej szkoły do finału dostał się film Con Gaudí por Barcelona nakręcony przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 19 w Lublinie oraz film La piedra mágica uczniów Towarzystwa Edukacyjnego Vizja Wawer z Warszawy. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie filmy wykazały się oryginalnością realizacji tematu, świetną grą aktorską oraz profesjonalnym montażem. Ostatecznie 3. miejsce zajęli uczniowie z Lublina, którzy w nagrodę otrzymali zestaw książek do nauki języka hiszpańskiego wydawnictwa SGEL. Autorzy filmu La piedra mágica zajęli 2. miejsce, a w nagrodę mogli wybrać sobie koszulkę wybranego zespołu piłkarskiego z ligi hiszpańskiej. Zwycięzcą konkursu ¡ELE EN CORTO! został film Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Rumi Las tres preguntas! W nagrodę uczniowie wraz z nauczycielem spędzą latem tydzień w Salamance w Akademii Mester, gdzie będą mieli zapewniony kurs języka hiszpańskiego wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem. Wielkie gratulacje! A Ambasadzie Hiszpanii oraz wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy!

 

Marcin Jułkowski

 

 

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 2021-12-19 13:25:15 (Marcin Jułkowski)